FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 2 5/32" |
| Length | 11 3/16" |
| Width | 9 1/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 5.48 |
| Ship length (cm) | 28.42 |
| Ship width (cm) | 23.5 |
| Country of Origin | MX |
Explore More
- KEYSHAFT
- Connecting and Clevis Links
- Exterior Wood Stains and Sealers
- Coolant Tanks
- Neoprene Tubing
- Stainless Steel Stair Treads
- LOC-LINE Double Socket
- MCR SAFETY Bifocal Safety Reading Glasses
- CONDOR Pigskin Leather Standard General Purpose Gloves
- CONDOR 3 Piece Rainsuit With Detachable Hood, PVC, 10 mil Thick, Lightweight, Yellow
- NORTH BY HONEYWELL RU6500 Series Silicone Full Facepiece Respirators with 5 Point Harnesses
- COOPER B-LINE Clampable Sway Brace Attachments
- MARTIN SPROCKET Bushed QD Type Roller Chain Sprockets, 200 Chain Number
- LINN GEAR Type A Sprockets, 80 Chain
- OHAUS Lab Shakers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10387 Air Filter, Panel, Element Only, 2-5/32 Inch H
€38.88 /unit
