FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 5/8" |
| Length | 11 1/2" |
| Width | 9 1/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 4.13 |
| Ship length (cm) | 29.21 |
| Ship width (cm) | 23.5 |
| Country of Origin | MX |
Explore More
- KEYSHAFT
- Chains
- Vertical Handle Toggle Clamps
- Precision Measuring Accessories
- Fire Hose Pin Rack Assemblies
- Vial Top Crimpers and Decrimpers
- VALTERRA PVC Gate Valve, FIPT x MIPT
- DWYER INSTRUMENTS DH3 Series Digihelic Differential Pressure Controllers
- ALLPAX GASKET CUTTER SYSTEMS 4000 Series Medium Duty Gasket Cutter Kits
- ANVIL AS679 Series U Supports
- AKRO-MILS 30234 Akrobins Plastic Storage Bins
- VERMONT GAGE NoGo Standard Thread Plug Gages, 0-80 Unf
- EATON Moeller Series Main Switches
- GOODMAN Assemblies
- QUANTUM STORAGE SYSTEMS Stackable Shelf Bin Dividers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10386 Air Filter, Panel, 11 1/2 Inch L, 9-1/4 Inch W
€21.20 /unit
