FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 2 7/16" |
| Includes | Foam Pad |
| Length | 11 5/8" |
| Width | 7 3/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 6.19 |
| Ship length (cm) | 29.53 |
| Ship width (cm) | 18.26 |
| Country of Origin | MX |
Explore More
- KEYSHAFT
- PVC Pipe Fittings
- Lobby Brooms
- Strip Door Hardware
- Stretch Wrap Dispensers
- Flange Coupling Kit
- CONDOR PU Coated Cut Resistant Gloves, Cut Level A2, Gray/White
- ANSELL 11-818 Hyflex Ultralight Multi Purpose Gloves
- MUELLER INDUSTRIES 155M Iron Body Simplex Basket Strainers
- ANVIL AS400H Series Channel With Holes
- OSG High Speed Steel-E Tap, V Coating Finish
- SPEARS VALVES Ball Valve PVC Supplemental End Connector Sets SR Threaded Ends, FKM
- INGERSOLL-RAND Motors
- WATTS 911 Series Boiler Feed Water Pressure Regulators
- MILWAUKEE Face Shields
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10385 Air Filter, Panel, 11-5/8 Inch L, 7-3/16 Inch W
€41.99 /unit
