FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 13/16" |
| Length | 6 13/16" |
| Width | 6 21/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 4.6 |
| Ship length (cm) | 17.3 |
| Ship width (cm) | 16.91 |
| Country of Origin | TW |
Explore More
- KEYSHAFT
- Refrigerant Scales
- Air Regulators
- Battery Cable
- Specialty Waste Containers
- Potentiometers
- LOC-LINE Side Flow Nozzle
- DWYER INSTRUMENTS DH Series Digihelic Differential Pressure Controllers
- REVCOR Blower Wheels, Direct Drive, Double Inlet Forward Curve, Convex
- MUELLER INDUSTRIES 781 Stainless Steel Y Strainers
- ANVIL AS200S Series Channels With Long Slots
- BRADY 5000 Series, Letter Label
- WOODHEAD 130226 Series Spring Motor Assembly
- MARTIN SPROCKET 1/2 Inch Drive Replacement Hex Bits
- REGAL Metric STI Bottom Hand Taps, HSS, TiN
- REGAL Extension Hand Taps, Bottom, HSS, Steam Oxide
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10380 Air Filter, Panel, Element Only, 1-13/16 Inch H
€31.89 /unit
