FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 2 1/8" |
| Length | 10 9/16" |
| Width | 7 9/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 5.4 |
| Ship length (cm) | 26.83 |
| Ship width (cm) | 18.49 |
| Country of Origin | TW |
Explore More
- KEYSHAFT
- Light Curtains
- Keyway Broach Bushings
- Mechanical Connectors
- Floor Grinder Accessories
- Fit Testing
- RINGERS GLOVES Heavy Duty Impact Gloves
- VIEGA PROPRESS XL-C Coupling no stop, Press x Press
- LAMP ESR5 Series Full Extension Drawer Slides
- GLOBE SCIENTIFIC Label Rolls, Cryo, Direct Thermal, 9.5 mm Dots
- GLOBE SCIENTIFIC Snap Caps with One Thumb Tab, For 13 mm Tubes
- DAYTON Shaft Arbors
- BOSTON GEAR 48 Diametral Pitch Steel Unhardened Worms
- NIBCO 10170W Series Full Port Forged Brass Ball Valves
- NIBCO 4516-4 Series Thread Plugs, MPT, PVC Schedule 80
- HUBBELL - BRYANT Industrial Extra Heavy Duty Locking Receptacles, 20A
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10379 Air Filter, Panel, Element Only, 2-1/8 Inch H
€21.20 /unit
