FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 25/32" |
| Length | 10 3/8" |
| Width | 7 17/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 1.98 |
| Ship length (cm) | 26.35 |
| Ship width (cm) | 19.13 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Electric Hand and Die Grinders
- Monitors
- Wire Shelving
- Work Platforms
- Carpet Extractor Accessories
- DESTACO 385-R Series Pull Action Latch Clamps
- MUELLER INDUSTRIES 105MBP Silent Check Valves
- MUELLER INDUSTRIES 107MAT Silent Check Valves
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond RealSeal Bottles, Wide Mouth, Polypropylene
- DURHAM MANUFACTURING Pegboard Cabinets
- SPEARS VALVES CPVC Schedule 80 Nipples, 1 Inch Diameter, Plain Ends
- SANDUSKY LEE Shelving Units
- DMS Window Vests
- MUELLER INDUSTRIES 1011 Suction Diffuser Strainers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10371 Air Filter, Rectangular, 10-3/8 Inch L
€26.15 /unit
