FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1" |
| Includes | Set Of Two |
| Length | 7 3/8" |
| Width | 7 3/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 18.73 |
| Ship width (cm) | 18.73 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Multi-Parameter Meters
- Parts Chests and Boxes
- Marking Chalk and Refills
- Inspection Mirrors
- Tap Wrenches
- CONDOR Cut Resistant Gloves, Polyurethane Coating, HPPE Lining
- AKRO-MILS 35300 Nest And Stack Totes
- JOHN GUEST Stem Adapters, NPTF Thread, Acetal Gray
- MUELLER INDUSTRIES 109MHT Silent Check Valves
- ANVIL 339 Series Welded Pipe Nipples, Schedule 40
- SIEMENS Padlocking Device
- SPEARS VALVES PVC True Union 2000 Industrial 3-Way Vertical Ball Valves, BSP Threaded, EPDM, Metric
- EATON Dry Type Distribution Ventilated Transformers
- VESTIL CYL Series Cylinder Dollies
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10370 KIT Air Filter Kit, Rectangular, 7-3/8 Inch L
€54.95 /unit
