FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 2 1/32" |
| Includes | Attached Gasket |
| Length | 14 5/32" |
| Width | 9 7/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 5.16 |
| Ship length (cm) | 35.96 |
| Ship width (cm) | 23.42 |
| Country of Origin | BG |
Explore More
- KEYSHAFT
- Mechanical Conduit Benders
- Air Operated Diaphragm Pump Accessories
- Brass Rod Stock
- Vented Gas Heaters
- UV Systems
- IRONCAT Utility Welding Gloves, Buffalo Leather
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond Essentials PP Griffin Style Low Form Beakers
- RUD CHAIN LPW-U Lashing Points, Welding
- ANVIL AS100BTB Series Welded Channels
- EMUGE High Speed Steel-E Machine Tap, NE2 Finish
- APPROVED VENDOR Schedule 80, 316 Stainless Steel Nipple
- RONSTAN Thread-Locking Quick Link
- AMERICAN TORCH TIP Union Nuts
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10225 Air Filter, Panel, 2-1/32 Inch H, 9-7/32 Inch W
€26.57 /unit
