FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 11/16" |
| Includes | Attached Gasket |
| Length | 11 3/32" |
| Width | 5 3/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 4.29 |
| Ship length (cm) | 28.18 |
| Ship width (cm) | 13.65 |
| Country of Origin | KR |
Explore More
- KEYSHAFT
- Electric Sanders
- Drum Pump Tubes
- Demolition Hammer Accessories
- Paint Crayons
- Belt Drive Single Inlet Square Housing Blowers
- SALISBURY Class 00 Electrical Insulating Rubber Gloves, 11 Inch, Red
- CONDOR High-Visibility Vest, ANSI Class 2, Mesh Polyester, Hook And Loop, Lime
- CONDOR Premium, Safety Cuff, Cotton Fleece, Wing Thumb Leather Gloves
- VIEGA PROPRESS 90 Degree Elbow, Press X FNPT
- TEMPCO Replacement Heating Elements for TRH5 Series Heaters
- VERMONT GAGE Go/NoGo Standard Thread Plug Gages, 3/4-10 Unc Lh
- APOLLO VALVES 4AN Series Service Kits
- BALDWIN ESTATE Napa Handlesets With Round Knobs
- FINISH THOMPSON AP Series AC Model Sealed Pumps
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10224 Air Filter, Panel, 1-11/16 Inch H, 5-3/8 Inch W
€21.20 /unit
