FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 23/32" |
| Includes | Attached Gasket |
| Length | 11" |
| Width | 8 5/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 4.37 |
| Ship length (cm) | 27.94 |
| Ship width (cm) | 21.91 |
| Country of Origin | KR |
Explore More
- KEYSHAFT
- Marking Chalk and Refills
- Angle Body Piston Valves
- Specialty Switches
- Abrasive Bristle Disc-Cup Shaped
- Filter Replacement Parts, Accessories and Service Kits
- AKRO-MILS 30080 Shelfmax Shelf Bins
- ANSELL 39-124 Alphatec Nitrile Gloves
- ANSELL 93-311 Nitrilite Non Sterile Disposable Nitrile Cleanroom Gloves
- CHICAGO PNEUMATIC CP3030 Series Right Angle Air Die Grinders
- EAGLE Grating
- ACORN Flo-cloz(r) Cartridge
- SMC VALVES Cable Connector
- BALDWIN ESTATE 5123 Roses
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10223 Air Filter, Panel, 1-23/32 Inch H, 8-5/8 Inch W
€25.38 /unit
