FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Filter |
| Element Only | No |
| Height | 2 1/32" |
| Includes | Gasket |
| Length | 10 31/32" |
| Width | 7 1/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 5.16 |
| Ship length (cm) | 27.86 |
| Ship width (cm) | 18.42 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Trimmer Accessories
- Motor Mounting Brackets
- Wrist Supports and Wraps
- Micrometer Accessories
- Common Nails
- OIL SAFE Label Pocket Frames
- HELICOIL Straight Flute Plug Taps, UNF, 3B
- NORTH BY HONEYWELL NF11X Northflex Nylon Gloves, Red
- JOHN GUEST Plugs, Acetal Gray
- KEO Combined Drills And Countersinks, Double-End Plain-Hey Type, 60 Degrees Countersink Angle
- PRO-LINE Cantilever Shelf, 12" Depth
- DESTACO 225 Series Horizontal Hold Down Clamps
- RACO Masonry Boxes
- NIBCO 4770 Series Ball Valves, Slip x Slip, CPVC-CTS
- UNISTRUT P1000SL Series Channels, 10 Feet
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10222 Air Filter, 10-31/32 Inch L, 2-1/32 Inch H
€19.79 /unit
