FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 3/8" |
| Length | 13 3/32" |
| Width | 5 3/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.49 |
| Ship length (cm) | 33.26 |
| Ship width (cm) | 13.65 |
| Country of Origin | KR |
Explore More
- KEYSHAFT
- pH Meters
- File Cabinet and Cam Locks
- Inverters
- Washing Machine Valves
- Laboratory Trays and Pans
- REVCOR Propeller, 24 inch
- CONDOR Cowhide Leather Premium Gloves, White
- LUMAPRO Ballast Ignitors
- TEMPCO PCT-1000 Series Thermostat Controls
- MUELLER INDUSTRIES 1600-D Chexter Check Valves
- TRIPP LITE Power Distribution Units
- EDWARDS SIGNALING White LED Modules
- GORLITZ Shaft Keys
- MICRO 100 GEL/GELM/AELM Square End Mills, Long Flute
- VERSILON Pex Tubings, Natural
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10218 Air Filter, Element Only, 1-3/8 Inch H, 5-3/8 InchW
€24.03 /unit
