FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Element Only | Yes |
| Height | 2 3/16" |
| Length | 12 13/16" |
| Width | 7 7/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 5.56 |
| Ship length (cm) | 32.54 |
| Ship width (cm) | 20 |
| Country of Origin | BG |
Explore More
- KEYSHAFT
- Oil/Water Separators
- Sieve Accessories
- Steel Cable
- Torsion Springs
- MECHANIX Slip On General Utility Mechanics Gloves
- JOHN GUEST Plug In Elbows, Acetal Gray
- VIBCO 40 Series Pneumatic Piston Vibrators
- ANVIL AS888 Series Four Hole Splice Plates
- HARRINGTON NERG Series, Electric Chain Hoist w/Trolley, 20 ft.
- EATON Phase Monitoring Relays
- USA SEALING Cam and Groove Couplings
- WON M12 Series Mini Rails
- GENERAL ELECTRIC Miniature Circuit Breakers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10212 KIT Air Filter, Rectangular, 2-3/16 InchH, 7-7/8 Inch W
€48.07 /unit
