FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 3 5/16" |
| Includes | Attached Gasket |
| Length | 11 3/16" |
| Width | 10 3/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 8.41 |
| Ship length (cm) | 28.42 |
| Ship width (cm) | 25.88 |
| Country of Origin | KR |
Explore More
- KEYSHAFT
- Pourers
- Extension Cord Storage Reel Accessories
- Flame Resistant and Arc Flash Undergarments
- Pads and Applicators
- Thrust Washers
- CONDOR Leather Gloves, Cowhide, Premium, Full Finger, Wing Thumb, Gray/Red
- KRYTOX GPL 106 Series General Purpose Oil
- VIEGA PROPRESS XL-C Coupling With Stop, Press x Press
- KANT-TWIST Deep Reach Cantilever Clamps, Orange
- IRONCAT TIG Welding Gloves, Kidskin Leather
- DYNALON Adapters
- BLACK & DECKER Spacers
- T&S Mixing Faucets
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10197 Air Filter, 3-5/16 Inch H, 10-3/16 InchW, 11-3/16 InchL
€39.02 /unit
