FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 5/32" |
| Length | 12" |
| Width | 3 15/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 2.94 |
| Ship length (cm) | 30.48 |
| Ship width (cm) | 10 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Grease Pumps
- Stationary Power Tool Motors
- Mounted Linear Bearings
- Finned Strip Heaters
- Chain Couplings
- SHARPE VALVES Forged Carbon Steel Globe Valve, FNPT
- DWYER INSTRUMENTS TID Series Temperature/Process Indicators
- OIL SAFE Color-Coded Steel Tube Grease Guns, Pistol Grip
- ADB HOIST RINGS MFG. Shackle Hoist Rings
- LAMP ESR-4513 Series Full Extension Drawer Slides
- HALTEC Truck/bus Tire Valve
- GARLOCK SEALING TECHNOLOGIES Gasket Sheets
- FEBCO LF622UFT Series Ball Valves
- WILKERSON Modular Ball Valves
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10196 KIT Air Filter Kit, Element Only, 1-5/32 Inch H
€33.17 /unit
