FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1" |
| Includes | (2) Attached Gasket |
| Length | 32 3/4" |
| Width | 4 13/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 83.19 |
| Ship width (cm) | 12.22 |
| Country of Origin | SK |
Explore More
- KEYSHAFT
- Gate Operator Accessories
- Push-In Rivets
- Dielectric Unions
- Spectrum Analyzer Accessories
- Machinery Movers
- RUD CHAIN TXP Texolution Point Swivel Hoist Rings, Metric Thread
- RUD CHAIN PP-B PowerPoint Ring Connections, Metric
- MUELLER INDUSTRIES 72HHH3HW Sure Check Double Disc Check Valves
- E JAMES & CO Rubber Sheet, Chemical Resistant, 60A
- HOFFMAN Type 4X Two Door 3 Point Latch Wall Mount Enclosures
- VERMONT GAGE NoGo Standard Thread Plug Gages, 1-12 Unf Lh
- 80/20 40 Series 40-8016 Twelve Open T-Slotted Profile Extrusions
- SANDPIPER Containment Duty ST1 Air-Operated Double Diaphragm Pumps, Metallic
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10192 Air Filter, Rectangular, 1 Inch H, 4-13/16 Inch W
€38.54 /unit
