FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1" |
| Length | 8 19/32" |
| Width | 8 15/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 21.83 |
| Ship width (cm) | 21.51 |
| Country of Origin | IL |
Explore More
- KEYSHAFT
- Service/Pump Wrenches
- Spring Anchors
- Hydrant and Hose Rack Gate Valves
- Aluminum Rectangular Tube Stock
- Compressed Air Treatment Replacement Parts
- DESTACO 301, 311 Series Pull Action Latch Clamps
- CONDOR Standard Deerskin Leather Work Gloves
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND Powerline X4200 Gas Springs
- GLOBE SCIENTIFIC Bottles, PE, Wide Mouth, Square
- GLOBE SCIENTIFIC Snap Caps with One Thumb Tab, For 16 mm Tubes
- LASCO Deep Socket Coupling
- EATON XP500 Series Industrial Panel PCs
- WATTS FFF Series Check Valves
- ZSI-FOSTER Standard Rubber Insert Beta Clamp Assemblies, Type C
- MERIT BRASS 3617DA Square Head Pipe Plugs
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10185 Air Filter, Element Only, 1 Inch H, 8-15/32 Inch W
€42.98 /unit
