FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 3/16" |
| Length | 8 7/16" |
| Width | 8 3/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.02 |
| Ship length (cm) | 21.43 |
| Ship width (cm) | 21.27 |
| Country of Origin | KR |
Explore More
- KEYSHAFT
- Spring Clamps
- Drawer Bin Cabinets
- Plier Clamps
- Hammer Drills
- Hydraulic PTO Pumps
- DWYER INSTRUMENTS 641 Series Air Velocity Transmitters
- MILLER BY HONEYWELL Single D-Ring Body Belts, Without Pad
- PROTO Impact Socket, 6 Point, 3/8 Inch Drive, Imperial, Heat-Treated Alloy Steel
- ANVIL AS923 Series 5-Hole Two Angle Connectors
- HELICOIL Complete Gages, Metric Fine, 4H5H
- MARTIN SPROCKET Mine Duty M-HE30 Bushed Drum Pulleys
- LEGRIS Anchor Couplings
- IRON HORSE HTOR Series Overload Relay Mounting Adapters
- SPEC Metric Compression Springs, Music Wire, 45 mm Outside Dia.
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10182 Air Filter, Element Only, 1-3/16 InchH, 8-3/8 InchW
€61.79 /unit
