FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Hexagon |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 25/32" |
| Length | 10 5/8" |
| Width | 9 7/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 1.98 |
| Ship length (cm) | 26.99 |
| Ship width (cm) | 23.97 |
Explore More
- KEYSHAFT
- Paint Roller Covers
- Pneumatically Actuated Diaphragm Valves
- Test Leads
- Multi-Stage Booster Pumps and Systems
- Ring Gauges
- HELICOIL Spiral Point Plugs, 5H, Metric Fine
- HELICOIL Spiral Flute Plug Taps, UNF, 2B
- MECHANIX Carbon X Level 10 Heat Resistant Gloves
- IRONCLAD General Utility Work Gloves
- PROTO Impact Socket, 1 Inch, Metric
- WEILER 3" Dia. Wire Wheel Brush, 20,000 Max. RPM
- HUBBELL WIRING DEVICE-KELLEMS Support Grips, Single Eye, Closed Mesh
- GUARDAIR Force Aluminium Extensions
- MERIT BRASS M616 Caps
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10181 Air Filter, Element Only, 25/32 InchH, 9-7/16 InchW
€71.55 /unit
