FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Hexagon, Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 9/16" |
| Length | 8 13/16" |
| Width | 7 27/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.97 |
| Ship length (cm) | 22.38 |
| Ship width (cm) | 19.92 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Class 2 Transformers
- Confined Space Hoist Mounts
- Strip Doors
- UPS Batteries
- Marine Wiring Accessories
- ANSELL 11-421 Hyflex Abrasion Resistant Light Duty Gloves
- PROTO Impact Socket, 1 Inch, Imperial, Hardened Steel
- RUD CHAIN VLBG Load Rings, Metric Thread With Variable Length
- TEMPCO CRA Series Linear Housings / E-Mitters
- ANVIL AS150H Series Channels With Holes
- PARKER Wall Brackets
- SPEARS VALVES PVC Diaphragm Valves, Flanged Ends, FKM Backed PTFE Diaphragm
- KERN AND SOHN EOE-B Series Parcel Scales
- CASH VALVE FR Series Pressure Regulators
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10175 KIT Air Filter Kit, 1-9/16 Inch H, 7-27/32 Inch W
€101.81 /unit
