FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 7/32" |
| Length | 10 1/4" |
| Width | 6 5/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.1 |
| Ship length (cm) | 26.04 |
| Ship width (cm) | 16.83 |
Explore More
- KEYSHAFT
- Furniture Tips and Caps
- Spray Gun Accessories
- Tire Spreaders
- Stainless Steel Hose Assembly
- Belt Drive Hooded Axial Downblast Exhaust Ventilators
- AKRO-MILS 30130 Shelf Bins
- DESTACO 5310 Series Horizontal Hold Down Clamps
- VIEGA PROPRESS Union Zero Lead Bronze Press x Press
- FACOM 76 Angled Open Socket Wrenches
- ANVIL 261P Series Riser Clamps, Primed Steel
- DAYTON Speed Reducers, Indirect Drive, Right Angle
- BW TECHNOLOGIES Power Adaptor
- KELCH Collet Chuck, Taper Size HSK40E
- KUNKLE Series 918 Safety Relief Valves
- TEADIT NA1100 Compresed Ring Cut Gaskets with Carbon Fibers, NBR Binder
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10174 Air Filter, 1-7/32 Inch H, 6-5/8 Inch W, 10-1/4 Inch L
€27.42 /unit
