FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 11/32" |
| Length | 12 5/16" |
| Width | 6 1/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.41 |
| Ship length (cm) | 31.27 |
| Ship width (cm) | 15.32 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Tap Sets
- Cylinder Hand Trucks
- AC Power Supplies
- Flow Sights
- Paint Thinners Paint Removers
- PEWAG Chain Sling, Grade 120
- AUTOQUIP Super Titan Scissor Lift Tables
- KRYTOX GPL 104 Series General Purpose Oil
- DESTACO 323-R Series Pull Action Latch Clamps
- PROTO Torx Impact Socket, 1/4 Inch, Imperial, Alloy Steel
- TEXAS PNEUMATIC TOOLS Rock Drills
- SPEARS VALVES PVC True Union Industrial 3-Way Horizontal Full Port Ball Valves, BSP Threaded, FKM, Metric
- GROVE GEAR GR Series, 813 Size, Ironman Worm Gear Reducers
- TSI ALNOR Air Velocity Meters and Anemometers
- WATTS XF Series Float Valves
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10169 Air Filter, 1-11/32 Inch H, 6-1/32 Inch W
€45.18 /unit
