FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 3/16" |
| Length | 17 13/32" |
| Width | 4 23/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.02 |
| Ship length (cm) | 44.21 |
| Ship width (cm) | 11.99 |
| Country of Origin | KR |
Explore More
- KEYSHAFT
- Machine Tool Pumps
- Automotive Specialized Tools
- Stir Bars
- Hydraulic Filters
- Slewing Rings
- CONDOR Hard Hat Liners
- ANSELL 11-600 Hyflex Light And Sensitive White Colored Industrial Gloves
- JACKSON SAFETY Due North All-Purpose Ice Traction Aids-Replaceable Spikes
- ACME ELECTRIC Three Phase Dry Type Distribution Transformers, 600V Delta Primary Volts, 208Y/120 Tap Secondary Volts
- LAMP ESR10 Series Full Extension Drawer Slides
- TENNSCO LSTF Series Top Filler
- APOLLO VALVES 32-100 Series Regular Port Threaded Bronze Ball Valves
- ALVORD POLK Straight Flute HSS Chucking Reamers
- KERN AND SOHN KFD-V20 Series Weighing Bridges
- 3M 465 Adhesive Transfer Tapes
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10168 Air Filter, Rectangular, 1-3/16 Inch H
€39.44 /unit
