FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Oblong |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 9/16" |
| Includes | (4) Gaskets |
| Length | 6 9/16" |
| Width | 6 3/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 1.43 |
| Ship length (cm) | 16.67 |
| Ship width (cm) | 16.19 |
| Country of Origin | KR |
Explore More
- KEYSHAFT
- Soft Sided Storage
- Conveyor H-Stands
- Forklift Lifting Beams and Hooks
- Conduit Reducing Bushings and Washers
- Gas Cocks
- MEMPHIS GLOVE NXG Gray PU Work Gloves
- CONDOR Leather Gloves, Cowhide, Premium, Full Finger, Wing Thumb
- LOC-LINE Element Clamps With Screws
- LOC-LINE 90 Degree Nozzles For 1/2 Inch Systems
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND TU 750 Gas Springs
- SQUARE D Distribution Block: 1 Pole
- FERVI Digital Calipers
- DREMEL Engraving Cutters
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10167 Air Filter, Oblong, 9/16 Inch H, 6-3/8 Inch W
€31.05 /unit
