FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 3/8" |
| Length | 9 1/4" |
| Width | 8 9/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.49 |
| Ship length (cm) | 23.5 |
| Ship width (cm) | 21.03 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Flat Washers
- Drum Pump Motors
- Keyway Broaches
- Cutting and Grinding Fluids
- Grease Feeder Accessories
- ALLEGRO SAFETY Tyvek Maintenance Free Hoods
- VIEGA PROPRESS Coupling no stop, Press x Press
- JOHN GUEST Union Elbows, Acetal Gray
- ANVIL AF090R Series Retrofit Restraining Straps, Electro Galvanized
- VERMONT GAGE Go/NoGo Standard Thread Plug Gages, 13/16-20 Unef
- SPEARS VALVES CPVC True Union 2000 Standard Ball Valves, DIN Socket, EPDM, Metric
- HONEYWELL Remote Sensors
- ALLEGRO SAFETY Ducting Canisters
- ARLINGTON INDUSTRIES 3-Piece Couplings, Rigid, IMC
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10166 Air Filter, 1-3/8 Inch H, 8-9/32 Inch W, 9-1/4 Inch L
€25.25 /unit
