FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 13/16" |
| Length | 9 21/32" |
| Width | 8 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 2.06 |
| Ship length (cm) | 24.53 |
| Ship width (cm) | 21.59 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Hole Saw Accessories
- Packaged Terminal Air Conditioners PTAC
- Linear Fluorescent Lamps
- Fuse Covers
- Packing Tables
- ANSELL 59-801 Hyflex Protective Sleeves
- SALISBURY Class 0 Electrical Insulating Rubber Gloves, 11 Inch, Red
- TYGON B-44-3 Tubings
- ANVIL AS669 Series 12-Hole Three Angle Clevis Connectors
- MILWAUKEE Carbide Hammer Drill Bit
- FPE Molded Case Circuit Breakers: HM Series
- BALDWIN FILTERS Coolant Filters
- MARTIN SPROCKET Reborable Type Miter Gears, Unhardened Teeth, 10 Pitch
- UNISTRUT P4000T Series Channels, 10 Feet
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10165 Air Filter, Rectangular, 13/16 Inch H, 8-1/2 Inch W
€67.82 /unit
