FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 25/32" |
| Length | 8 17/32" |
| Width | 7 7/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 1.98 |
| Ship length (cm) | 21.67 |
| Ship width (cm) | 20 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Concrete Preparation Tools
- Micromanometers
- Drum Deheader
- Ultrasonic Cleaners
- Transformer Accessories
- LOC-LINE Y Fittings
- IRONCAT Welding Gloves, Elkskin Leather, Gold
- CONDOR 3 Piece Rainsuit With Detachable Hood, PVC, 10 mil Thick, Lightweight, Yellow
- TRITAN SAP Series Pillow Block Bearings
- ANVIL AS3126 Series Hold Down Clamps
- SIGNODE Steel Strapping Combo Tool
- GROVE GEAR EL Series, BM-R Style, 832 Size, Aluminium Worm Gear Reducers
- DDS Rotary Shaft Oil Seals
- ZURN ZEMS6003-IS-W1 AquaFlush Automatic Flush Valves
- CALBRITE Conduit Hangers, Stainless Steel
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10163 Air Filter, Rectangular, 25/32 Inch H, 7-7/8 Inch W
€36.76 /unit
