FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 3/8" |
| Length | 9 31/32" |
| Width | 8 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.49 |
| Ship length (cm) | 25.32 |
| Ship width (cm) | 21.59 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Impact Socket Accessories
- Collet Sets
- Pressure and/or Vacuum Transducers
- Electric Pallet Jacks
- Wheel Nuts and Caps
- CONDOR Cowhide Leather Premium Gloves, Blue/Beige
- ALLPAX GASKET CUTTER SYSTEMS Standard Hollow Punch Kits
- DESTACO 670, 675, 690, 695 Series Straight Line Action Clamps
- PROTO Flex Impact Socket, 1/2 Inch Drive Size, Imperial, Standard
- BRADY Banding Tape, Green
- HOFFMAN Quick Tray Pro Series Polymer Inserts
- KERN AND SOHN KFP-V40 Series Platforms
- PLAST-O-MATIC FC125 Series Flow Control Valves
- SPEAKMAN Lura Series Widespread Faucets With Cross Handle
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10162 Air Filter, Element Only, 1-3/8 Inch H, 8-1/2 InchW
€48.07 /unit
