FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 25/32" |
| Length | 13 11/16" |
| Width | 10 1/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 1.98 |
| Ship length (cm) | 34.77 |
| Ship width (cm) | 25.56 |
Explore More
- KEYSHAFT
- Brass Pipe Fittings
- Fan Control Switches
- Tool Holders
- Stencils and Stencil Sets
- Pneumatic Muffler
- DESTACO 8000, 8200, 8400 Series pneumatic swing clamps
- ANSELL 87-155 Alphatec Pink Chemical Resistant Gloves
- ANSELL 40-400 Edge Blue White Nitrile Coated Gloves
- VIEGA PROPRESS 90 Degree Elbow, Press X FNPT
- ANVIL Hex Bushings
- COOPER B-LINE B106-52 Two Hole Offset Z Supports
- SMC VALVES Mounting Bracket
- GRAINGER Hanging Door Hardware
- SCHNEIDER ELECTRIC Pendant Control Stations
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10158 Air Filter, 25/32 InchH, 10-1/16 InchW, 13-11/16 Inch L
€39.02 /unit
