FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 3/8" |
| Length | 9 23/32" |
| Width | 8 9/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.49 |
| Ship length (cm) | 24.69 |
| Ship width (cm) | 21.03 |
| Country of Origin | KR |
Explore More
- KEYSHAFT
- Rotary Broach Holder Accessories
- Food Service Carts
- Zone Valve Accessories
- Water Level Testers
- Lynch Pins
- AKRO-MILS 30240 Akrobins Plastic Storage Bins
- DWYER INSTRUMENTS DBT Series Digital Solar-Powered Bimetal Thermometers
- JOHN GUEST Two Way Dividers, Acetal Gray
- GREENLEE Fish Tapes
- APPROVED VENDOR Schedule 80, 316 Stainless Steel Pipe
- SMITH COOPER INTERNATIONAL S2244MA Stainless MSS Stub End
- KERN AND SOHN Polarising Microscopes
- EATON CBV1-12 Series Motion Control Valves
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10156 Air Filter, Element Only, 1-3/8 InchH, 8-9/32 InchW
€33.45 /unit
