FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 3/16" |
| Length | 9 31/32" |
| Width | 8 3/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.02 |
| Ship length (cm) | 25.32 |
| Ship width (cm) | 22.23 |
| Country of Origin | KR |
Explore More
- KEYSHAFT
- Sleeve and Thimble Kits
- Milli/Micro Ohm Meters
- Weld Nuts
- Cordless Circular Saws
- Food Storage Shelving Accessories
- OIL SAFE Advanced Filter Cart QC Upgrade Kits
- FABENCO G Series Universal Hinge Mount Safety Gates
- CONDOR Electrical Gloves Protector White
- VIEGA PROPRESS Coupling with Stops, SS, Press x Press, FKM
- MUELLER INDUSTRIES 251 Iron Body Y Strainers
- E JAMES & CO Rubber Sheet, Weather Resistant, 80A
- COOPER B-LINE Telecommunication Main Grounding Bars
- VERMONT GAGE NoGo Standard Thread Plug Gages, 5/8-12 Un
- GRAINGER Reducers
- SOUNDTUBE Surface Mount Kits
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10148 Air Filter, 1-3/16 Inch H, 8-3/4 Inch W, 9-31/32 Inch L
€46.32 /unit
