FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 31/32" |
| Includes | (2) Attached Gasket |
| Length | 9 7/16" |
| Width | 7 15/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 2.46 |
| Ship length (cm) | 23.97 |
| Ship width (cm) | 18.97 |
Explore More
- KEYSHAFT
- Motor Starter Enclosures
- Instrument Carts
- Pool Light Fixtures
- Rain Gauges
- Ladder Safety Cages
- TURTLESKIN CP 350 Heat Resistant Gloves
- LOUISVILLE FM1500 Series Fiberglass Twin Front Ladders
- DESTACO 323-M Series Pull Action Latch Clamps
- JOHN GUEST Metric Swivel Male Elbows, BSPP Thread, Acetal Black
- OETIKER HIP 1000 Series Hand Installation Pincers
- DAYCO Fuel Injection Hose
- ANVIL Malleable Iron Aar 90 Deg. Street Elbows
- EATON Molded Case Circuit Breaker Enclosures
- RACO 4 Inch Octagon Boxes
- NIBCO 718-3 Series Flush Bushings, Ftg x F, Cast
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10147 Air Filter, Rectangular, 31/32 InchH, 7-15/32 InchW
€22.61 /unit
