FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 3/16" |
| Length | 7 5/8" |
| Width | 7 13/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.02 |
| Ship length (cm) | 19.37 |
| Ship width (cm) | 18.81 |
| Country of Origin | KR |
Explore More
- KEYSHAFT
- Shelf Bins
- Hard Hat Suspensions
- Cable / Hose Festoon Systems
- Air Curtain Accessories
- Epoxy
- ANSELL 39-122 Alphatec Chemical Resistant Gloves
- CONDOR Cowhide Leather Premium Gloves, White
- ANSELL 11-948 Hyflex Highly Durable Industrial Gloves
- RUD CHAIN Automatic Center Point Turnado Hoist Rings, Metric Thread With Maximum Length
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond RealSeal Square HDPE Bottles, Wide Mouth
- CJT KOOLCARB Style 172, Carbide-Tipped Extra Long Drill Bit, Uncoated Finish
- VULCAN HART Cover, Manifold
- WOODHEAD 130117 Series Festoon Tow Car
- HOFFMAN Hazardous Location Hole Seals
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10146 Air Filter, Rectangular, 1-3/16 Inch H, 7-5/8 InchL
€18.65 /unit
