FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 31/32" |
| Length | 8 1/32" |
| Width | 7 3/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 2.46 |
| Ship length (cm) | 20.4 |
| Ship width (cm) | 18.02 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Air Motors
- Paint Tanks and Pressure Pots
- Guard Rail Accessories
- Winch Remote Control Switches
- HI TEMP Welding Blanket Roll
- CHICAGO PROTECTIVE APPAREL CarbonX Fire Resistant Long Sleeve UnderShirts
- ELVEX Ultra lightweight Core Protective Eyewears
- MUELLER INDUSTRIES 107MAT Silent Check Valves
- BW TECHNOLOGIES Multi-Gas Detector, 3 Gas, Other Region with 2-Pin UK Plug
- MARTIN SPROCKET MPC Series Bushed Type Sprockets, 8MM Belt Pitch
- TB WOODS Multi Beam Coupling
- BROWNING Coupling Bronze Inserts
- PROTO Assorted Pliers Sets
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10144 Air Filter, Rectangular, 31/32 InchH, 7-3/32 InchW
€26.86 /unit
