FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 3/8" |
| Length | 11 1/32" |
| Width | 10" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.49 |
| Ship length (cm) | 28.02 |
| Ship width (cm) | 25.4 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Spherical Bearings
- Tube and Coil Cleaning Equipment Accessories
- Cartridge Heaters
- HVAC Brush Accessories
- Head Pressure Controls
- CONDOR Leather Gloves, Cowhide, Premium, Full Finger, Wing Thumb
- NEWSTRIPE HashMark Master
- RUD CHAIN PP-S Powerpoint Universal Connection Hoist Rings, Metric Thread
- TEMPCO Drum Immersion Heaters
- DIXON In-Line Sight Glassess
- SPEARS VALVES CPVC Schedule 80 Nipples, 6 Inch Diameter, Threaded Both Ends
- CEMENTEX USA Metric Deep Wall Insulated Sockets, 1/4 Inch Square Drive
- REGAL Standard Setting Plug Gages, Bright
- HONEYWELL Dark Tinted Safety Glasses for Bright Light Use
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10143 Air Filter, 1 3/8 Inch H, 10 Inch W, 11-1/32 Inch L
€32.23 /unit
