FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 3/16" |
| Length | 9 7/8" |
| Width | 7 7/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.02 |
| Ship length (cm) | 25.08 |
| Ship width (cm) | 20 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- HVLP Spray Guns
- Stair Climbing Hand Trucks
- Tool Balancer
- Window Locks and Hardware
- Carbon Steel Perforated Sheets
- MILLER BY HONEYWELL Double D-Ring Body Belts, Without Pad
- JOHN GUEST Metric Stem Adapters, BSPP Thread, Acetal Black
- MUELLER INDUSTRIES 792F Duplex Basket Strainers
- GLOBE SCIENTIFIC Labeling Tapes, 1 Inch x 500 Inch per Roll
- DAYTON Non Tubular Heat Exchangers, For Use With Unit Heaters
- MAIN FILTER INC. Interchange Hydraulic Return Line Filters, Cellulose, 5 Micron, Buna Seal
- EATON Danfoss RV8-10 Series Pressure Control Valves
- SMC VALVES Cxt Series Platform Cylinder
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10139 Air Filter, Rectangular, 1-3/16 InchH, 7-7/8 InchW
€28.70 /unit
