FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 25/32" |
| Length | 9 13/32" |
| Width | 7 7/19" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 1.98 |
| Ship length (cm) | 23.89 |
| Ship width (cm) | 18.72 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Air Saws
- MIG Guns
- Self-Retracting Lifelines
- Gas Valves
- ABS Pipe Fittings
- CHICAGO PROTECTIVE APPAREL CarbonX Fire Resistant Long Sleeve UnderShirts
- CONDOR Cowhide Leather, Standard, Full Finger Gloves, White
- ANSELL 58-330 Alphatec Aquadri Gloves
- ANVIL 260RISS Series Clevis Hangers With Insulation Saddle Systems
- AKRO-MILS Indicator Two Tone Bins
- BALDOR / DODGE Split Tire, 5HCB, Elastomeric Couplings
- BROWNING B5V Series Gripbelt Sheaves With Split Taper Bushings, 5 Grooves
- TREGASKISS MIG Liners
- GLOBE SCIENTIFIC Bottles, PP, Wide Neck, Round
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10131 Air Filter, Rectangular, 25/32 InchH, 7-7/19 InchW
€35.34 /unit
