FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 3/16" |
| Length | 8 7/32" |
| Width | 8 1/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.02 |
| Ship length (cm) | 20.88 |
| Ship width (cm) | 20.4 |
Explore More
- KEYSHAFT
- Reciprocating Saw Blades
- Circuit Tracers
- Plier Clamps
- Portable Cord
- High Head Effluent Pumps
- CONDOR Leather Gloves, Full Finger, Standard, Double Palm, Cowhide
- CHICAGO PNEUMATIC CP6060/CP6070 Series Impact Wrenches
- ANVIL 026CTG Series Light Duty Two-Hole Pipe Straps, Copper Plated
- EATON Comet Series Photoelectric Sensors
- HUMBOLDT O-Rings, Consolidation Cells
- GLOBE SCIENTIFIC Label Rolls, Cryo, Direct Thermal, 38 x 19 mm Size
- SPEC Metric Compression Springs, Music Wire, 7.3 mm Outside Dia.
- SIEMENS HFD6 Series Bolt-On Circuit Breakers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10129 Air Filter, 8-7/32 Inch L, 1-3/16 Inch H
€41.22 /unit
