FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Oval |
| Description/special Features | Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 3 9/32" |
| Length | 12 15/32" |
| Width | 7 11/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 8.33 |
| Ship length (cm) | 31.67 |
| Ship width (cm) | 19.53 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Taps
- Flange Alignment Tools
- Fork Mounted Drum Handling Equipment
- Heat Exchangers
- Temporary Emergency Shelters
- AKRO-MILS 30120 Shelf Bins
- MECHANIX M-Pact Multicam Tactical Impact Resistant Gloves
- PROTO Impact Socket, 8 Point, 3/8 Inch Drive, Imperial
- RUD CHAIN RM Eye Nuts, Pipe Thread
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND CU18300 Gas Springs
- APPLETON ELECTRIC 70 Watt Pendant Lighting Fixture
- BANJO FITTINGS Valves
- TAKE-A-LABEL Manual Label Dispensers
- BABCOCK DAVIS Access Doors
- SIOUX CHIEF Deluxe Matte Stainless Rings & Strainers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10125 Air Filter, Oval, 3-9/32 Inch H, 7-11/16 Inch W
€58.40 /unit
