FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 2 19/32" |
| Length | 15 31/32" |
| Width | 8 13/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 6.59 |
| Ship length (cm) | 40.56 |
| Ship width (cm) | 22.38 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Carbide Drill Bits
- Rotary Screw Air Compressors
- Drum Deheader
- Paint Strainers
- Linear Guide Rails
- CAIMAN Hi Vis Reflective Back Knuckle Protection Mechanics Gloves
- MUELLER INDUSTRIES 74DHH Sure Check Double Disc Check Valves
- GLOBE SCIENTIFIC Labeling Tapes, 1/2 Inch x 60 Yard per Roll
- GLOBE SCIENTIFIC Tri-Corner Beakers
- SPEAKMAN Echo Series
- MAIN FILTER INC. Interchange Hydraulic Filters, Wire Mesh, 670 Micron
- SOUTHWIRE COMPANY Fixtures
- HEXARMOR Gloves
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10124 Air Filter, Oblong, 2-19/32 Inch H, 8-13/16 Inch W
€85.55 /unit
