BALDWIN FILTERS PA10116 Air Filter, Oblong, 15-3/8 Inch W, 3-5/32 Inch L
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Air Filter Design | Oblong |
| Description/special Features | Air Element |
| Element Only | Yes |
| Length | 3 5/32" |
| Outside Dia. | 15 3/8" |
| Width | 15 3/8" |
Shipping Info:
| Ship length (cm) | 8.02 |
| Ship width (cm) | 39.05 |
| Country of Origin | PL |
Explore More
- KEYSHAFT
- Mop Handles and Frames
- Torque Screwdrivers
- Suspension Tools
- Paint Thinners Paint Removers
- Overload Relays
- ANSELL 27-600 Activarmr Robust Industrial Gloves
- DESTACO 371-R Series Pull Action Latch Clamps
- JOHN GUEST Speedfit Male Connectors, NPT Thread
- VIBCO ABS Air Cannons
- VULCAN HART Wire Shelf
- BROWNING J Type, Quick Disconnect Bushings
- ENERPAC HP Series Double Cross Head
- GRAINGER High Performance Roughing/Finishing Carbide Square End Mills
- STARRETT Intenss PRO Bi-Metal Band Saw Blade Coil Stocks
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10116 Air Filter, Oblong, 15-3/8 Inch W, 3-5/32 Inch L
