FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 2 9/16" |
| Includes | A. Gasket |
| Length | 13 19/32" |
| Width | 10 3/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 6.51 |
| Ship length (cm) | 34.53 |
| Ship width (cm) | 25.88 |
| Country of Origin | TW |
Explore More
- KEYSHAFT
- Paint Roller Covers
- Stack Racks
- Countersunk Washers
- Roof Curb Adapters
- Lubrication Containers
- AKRO-MILS 30234 Akrobins Plastic Storage Bins
- KRYTOX 240AB Series Aerospace Grade Fluorinated Grease
- MUELLER INDUSTRIES 88 Ductile Iron Body Butterfly Valves
- ANVIL AS200EH Series Channels With Elongated Holes
- COOPER B-LINE Open Frame Racks
- EATON LW Series Electronic Molded Case Circuit Breakers, L Frame
- MARTIN SPROCKET Duplex Stock Bore B Type Metric Roller Chain Sprockets, 06B-2 Chain Number
- NIBCO 633-W Series Unions, C x C, Wrot
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10106 Engine Air Filter, Panel, 2-9/16 Inch H
€28.70 /unit
