FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Element Only | Yes |
| Height | 2 15/32" |
| Length | 12 5/8" |
| Width | 6 11/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 6.27 |
| Ship length (cm) | 32.07 |
| Ship width (cm) | 16.99 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Mechanics Gloves
- Tool Pouches
- Automotive Appearance
- Combination Strainer/Ball Valves
- PIR Motion Sensors
- AKRO-MILS 30210 Akrobins Plastic Storage Bins
- REVCOR Propeller, 14 inch
- DBI-SALA Delta Vest-Style Climbing Harnesses
- DEWALT Router Slim, Lightweight Protective Eyewears
- GLOBE SCIENTIFIC Labeling Tapes, 3/4 Inch x 500 Inch per Roll
- ASCO VALVES Cryogenic Solenoid Valves
- LOC-LINE Y Fittings
- BUSSMANN KAB Series Specialty Fuses
- MORSE CUTTING TOOLS 5949 Series Double End Mills, 4-Flute Stub Length Ball Nose, Solid Carbide
- LINEMASTER Hercules Potentiometer Foot Switches, O Shield
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10101 Air Filter, 12-5/8 Inch L, 6-11/16 Inch W
€35.63 /unit
