FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 9/16" |
| Length | 13 3/16" |
| Width | 9 3/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.97 |
| Ship length (cm) | 33.5 |
| Ship width (cm) | 23.81 |
Explore More
- KEYSHAFT
- Air Operated Pumps
- Breathing Air Cylinder Carts
- Tool Lanyards
- Strapping Tool Kits
- Air Curtain Blowers
- AKRO-MILS 33223 Akro Grid Dividable Plastic Storage Boxes
- OBERON TCG Arc Flash Kits, 40 Cal Arc Rating
- MUELLER INDUSTRIES 185 Carbon Steel Simplex Basket Strainers
- APPLETON ELECTRIC Metallic Clamping Ring Plugs
- APPROVED VENDOR Nipple 1/8 Inch Galvanised Welded Steel
- ALLEGRO SAFETY Cool Offs
- COOPER B-LINE B496 Series Two Hole Adjustable Corner Angles
- KILLARK Conduit Body Covers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10098 Air Filter, Panel, 13-3/16 Inch L, 9-3/8 Inch W
€32.09 /unit
