FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Element Only, Panel |
| Element Only | Yes |
| Height | 2 9/32" |
| Length | 12 19/32" |
| Width | 8 3/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 5.79 |
| Ship length (cm) | 31.99 |
| Ship width (cm) | 22.23 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- IBC and Tank Spill Containment
- Pneumatic Actuated Valves
- Insulated Channel Strip Heaters
- Circulator Pump Accessories
- Dock Levelers
- DWYER INSTRUMENTS GBT Series Glow-in-the-Dark Bimetal Thermometers
- ANSELL 87-209 Alphatec Natural Rubber Latex Gloves
- ANSELL Class 2 Electrical Gloves, 14 Inch, Yellow
- BRADY Pipe Marker, Process Water
- CONDOR Gen Purpose Fingerless Gloves
- INA Yoke Cam Followers
- WATTS RK-M400/M500 Series Backflow Preventer Repair Kit
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10096 Air Filter Element, Element Only, Panel
€34.49 /unit
