FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Element Only | Yes |
| Height | 3" |
| Length | 11 31/32" |
| Width | 10 7/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 7.62 |
| Ship length (cm) | 30.4 |
| Ship width (cm) | 26.51 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Harnesses
- Threaded Shank Drill Bits
- Lifting and Skidding Tongs
- Vortex Coolers
- Gear Coupling Accessories
- LOC-LINE Round Nozzle
- AKRO-MILS 30090 Shelfmax Shelf Bins
- OIL SAFE Rectangular Paper Content Labels
- CAIMAN Unlined Palm TIG/MIG Welding Gloves
- RUD CHAIN Circlips
- SPEEDAIRE Heavy Duty Filter Oil Removal
- PASS AND SEYMOUR Tamper Resistant Isolated Ground Decorator Recepatcles
- PRECISION BRAND Die Sets
- HUMBOLDT Sample Ejectors
- MERSEN FERRAZ GP Series Non Time Delay Plug Fuses
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10094 Air Filter, Panel, 11-31/32 Inch L
€46.66 /unit
