FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Element Only, Panel |
| Element Only | Yes |
| Height | 2 7/8" |
| Length | 10 27/32" |
| Width | 9 13/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.56 |
| Ship height (cm) | 8.64 |
| Ship length (cm) | 31.75 |
| Ship width (cm) | 29.46 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Wire Connectors
- Vehicle Warning and Marker Lights
- Keyway Broaches
- Fire Extinguisher Brackets
- Hitch Pins
- LOUISVILLE AS4000 Series Aluminium Step Ladders
- MUELLER INDUSTRIES 103MAT Silent Check Valves
- GLOBE SCIENTIFIC Plug Stoppers, For 16 mm Tubes
- ANVIL S160 Eccentric Thread Swage Nipples
- MARTIN SPROCKET Bored To Size Type Steel Stock Spur Gears, 10 Diameter Pitch
- LIEBERT Water Regulating Valves
- PARKER 169PS Series Poly-Tite Swivel Male Elbows
- QUANTUM STORAGE SYSTEMS Hanging Label Tags
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10093 Air Filter Element, Element Only, Panel
€42.36 /unit
