FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Element Only, Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 5/8" |
| Length | 10 11/16" |
| Width | 8 13/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.34 |
| Ship height (cm) | 4.57 |
| Ship length (cm) | 28.7 |
| Ship width (cm) | 24.38 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Pallet Pullers
- AC Current Line Splitters
- Flame Resistant Aprons
- Arc Protection Blankets
- WARN Quick-Connect Power Cables
- BOLLE SAFETY Prism Safety Glasses
- ANVIL 138R Series Extension Split Pipe Clamps
- KERN AND SOHN Test Stands
- ZURN Floor Drain Grates
- VIKAN Round Hand Brushes, Stiff
- NIBCO W-910-W-LF Series Check Valves, Lead-Free, Class 125, Iron Body, Buna-N Seat
- UNISTRUT P1001 Series Channels, 10 Feet
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10091 Air Filter, 10-11/16 Inch L, 8-13/32 InchW, 1-5/8 InchH
€37.46 /unit
