FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 27/32" |
| Includes | (1) Gaskets Attached |
| Length | 9 9/16" |
| Width | 8 3/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 4.68 |
| Ship length (cm) | 24.29 |
| Ship width (cm) | 22.23 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Cable Pull Switches
- Photoelectric Sensors
- Manual Pipe Threaders
- Gouging Electrodes
- Centrifugal Pump Accessories
- CONDOR General Purpose Gloves, Black/White, Smooth Nitrile
- JOHN GUEST Speedfit Tees
- VIBCO Big Buster Pneumatic Vibrators
- ANVIL 260HD Series Adjustable Clevis Hangers With Electro-Galvanized Fasteners
- MILLER ELECTRIC Plasma Cutters
- NOTRAX Razorback 406 Series, Antifatigue Mat
- AIR SCIENCE Fume Hood Work Surfaces
- UNISTRUT P1001B Series Channels, 20 Feet
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10088 Engine Air Panel Elements, 8-3/4 Inch W
€21.48 /unit
