FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 17/32" |
| Includes | A. Gasket |
| Length | 11 9/16" |
| Width | 10" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.89 |
| Ship length (cm) | 29.37 |
| Ship width (cm) | 25.4 |
| Country of Origin | TW |
Explore More
- KEYSHAFT
- Drill Bushings
- Hazardous Location Circuit Breakers
- Fuse Holders
- Stirrers
- Wall and Desk Hygrometers
- HELICOIL Complete Gages, Metric Fine, 4H5H
- RUD CHAIN PP-VIP Powerpoint Direct Vip Chain Connection Hoist Rings, Metric Thread
- LAMP ESR3 Series Full Extension Drawer Slides
- MUELLER INDUSTRIES 782SS-WE Y Strainers
- ANVIL AS400EH Series Channel With Elongated Holes
- COOPER B-LINE 700 Series Stud Nuts
- APOLLO VALVES 23-400 Series Stainless Steel Liquid Level Gauges
- GRAINGER Brushes
- GLOBE SCIENTIFIC Micro-Hematocrit Capillary Tubes, Glass
- NIBCO S45M3-E Series Ball Valves, Socket, True Union, 3-Way 3-Position Multi-Port, PVC Schedule 80, EPDM
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10087 Air Filter, Design Panel, 1-17/32 Inch H, 10 Inch W
€24.26 /unit
